• ATİAB Türkiye Çalışmaları
  ATİAB Türkiye Çalışmaları

  ATİAB Afrika Türkiye İşadamları Birliği olarak Afrika’da yaptığımız çalışmalarla tespit ettiğimiz, büyüyenAfrika pazarını ve zengin kaynaklarını Türk İşadamlarına anlatmak için ülkemize dönüp İstanbul’da ATİAB’ı kurduk. Türkiye ATİAB üyelerimizle ITO (İstanbul Ticaret Odası)da Afrika’-dan gelen heyetimizle toplantılar yaptık. ITO Başkanı Murat Yalçıntaş’in daveti ile Cumhurbaşkanına verdikleri yemeğe katildik, Cumhurbaskanimiza çalışmalarımızı kısaca anlattık. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile görüştük DEIK’le görüşmemizi belirttiler.

  Read 9815 times Read more...
 • ATİAB Afrika Çalışmaları
  ATİAB Afrika Çalışmaları

  ABİDJAN da ATIAB (Afrika-Türkiye İşadamları Birliği) Fildişinde derneğimizin yaptığı çalışmaları öğrenen Batı Afrika ülkesi Cote D’ivoire (Fildişi Sahilleri) devleti Ouagadougou’ya bir heyet göndererek bu çalışmaları ülkelerinde de yapmamız için Abidjan’a davet ettiler.  Dernek yönetim kurulumuzla Abidjan’da misafir edildik, Fildişi Genelkurmay Başkanı BAKAYOKO  heyetimize  konutunda resep-siyon verdiler.

  Read 5041 times Read more...
 • 1. Africallia Fuarı
  1. Africallia Fuarı

  22-24 Şubat 2012 tarihlerinde ilk Africallia Fuarı’nı (West-African Business Development Form) organize ederek Standlar alıp Türkiye’nin tanıtımı için bayraklar astık ve slayt gösterileri yaptık, film-ler izlettik, ATV ekibi ile Sabah gazete ekiplerini davet ettik. Türkiye’-den davet ettiğimiz işadamlarımızın gezilerini ve iş görüşmelerini planlayarak karşılanmalarının, otellere yerleştirilmelerinin organizasy-onunu gerçekleştirdik. 22 Şubat 2012 günü fuara gelen Türk işadamlarıyla Burkina Faso Ticaret Odası’nı ziyaret ettik ve Afrikalı İşadamlarına brifing verdik. Türkiye’yi tanıtıp işbirliğimizin her iki ülke için yararlarını anlattık; Türkiye’nin gelişmiş bir ülke olduğunu ve Türk işadamlarının Burkina faso’nun gelişmesine sağlayacağı katkıları anlattık.

  Read 3730 times Read more...
 • ATİAB Afrikada neler yaptı?
  ATİAB Afrikada neler yaptı?

  ATİAB'ın ilk adımı BURKİNA FASO 22 Ağustos 2011  tarihinde Afrika’yı araştırmak için yola çıktık. Fas Maroc Air (THY o tarihte henüz uçuş yapmıyordu) ile Kazablanka’ya gittik, 16 Eylül 2011 tarihinde Niger’in başkenti Niamey’e geçtik. 17 Eylül 2011 tarihinde Burkina Faso’nun başkenti Ouagadougou' ya indik. 25 yıldır izlediğim Afrika’yı yakından görüp incelemelere başladım. İlk tespitim inşaatlar oldu; şehir şantiye görüntüsündeydi, yol-lar boyu inşaatlar yapılıyordu. Yollar zaten inşaat halindeydi. Afrika ilk görüşte sıkıntıda olan Anadolu imalatçıları için iyi bir pazar görüntüsü veriyordu.

  Read 1930 times Read more...

Yazılar

png-afrika