Thursday, 05 June 2014 18:49

ATİAB Türkiye Çalışmaları

cumhur2

İTO (İstanbul Ticaret Odası) İş Adamları resepsiyonunda, Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e ATİAB Genel Başkanı Adil Kılıç Afrika Çalışmalarını anlatıyor.

 

cumhur1

ATİAB Genel Başkanı Adil Kılıç Kamerun ve Siera Leone Temsilcileriyle
Başbakanla görüşmesi.

cumhur3

Kırklareli Valiliğinde ATİAB Genel Başkanı Adil Kılıç, Sağlık Bakanı ve
 temsilcileri ile görüşme yaptı.

tobb

Türkiye ATİAB üyelerimizle ITO’(İstanbul Ticaret Odası)da Afrika’-dan gelen heyetimizle toplantılar yaptık. ITO Başkanı Murat Yalçıntaş’in daveti ile Cumhurbaşkanına verdikleri yemeğe katildik, Cumhurbaskanimiza çalışmalarımızı kısaca anlattık. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile görüştük DEIK’le görüşmemizi belirttiler.

cumhur4

IDV (Is Dünyası Vakfı) kurucu Başkanı Ali COSKUN  Bakanımızla ve Genel Sekreter (AB Bakan Yrd)Alaattin Büyükkaya ve Prf. Nevzat Yalçıntaş Hocamızla yaptığımız görüşmeler neticesinde ATİAB la işbirliği ve Afrika Temsilciliği Protokolü imzaladık.

cumhur5

İDV (İş Dünyası Vakfı) Prf. Nevzat Yalçıntaşa ATİAB Genel Başkanı Adil Kılıç Afrika Çalışmalarını anlatıyor.

cumhur6

ATİAB Kırklareli Üniversitesi Afrika Araştırmaları Merkezi Başkanı
Doç. Mustafa Yayla İle İşbirliği Kararı aldılar.

ISGID  Başkanı H.İnanç Kabadayı ile görüşmeden sonra Afrika da işbirliği yapma arzularını bildirdiler. UIP (Uluslararası İşbirliği Platformu) Başkanı Cengiz Özgencil ile görüşmeler neticesi (29.03.2013) tarihinde Protokol imzalayarak Bati Afrika (CEDEAO) bölgesinde UIP’i temsil yetkisi aldık. UIP adına ATİAB Genel Başkanı Adil Kılıç  CEDEAO  ülkeleri Devlet Başkanlarını davet ve temaslarda bulunması kararı alındı.

uip

UIP adına temaslarda bulunulması kararı alındı

MÜSIAD’ı ziyaret ederek Afrika pazarının önemini ve tespitlerimizi an-latarak İşadamlarımızı Afrika’ya yatırım için desteklediğimizi belirttik. DEIK ì ziyaret ettik Afrika’da işbirliği yapmak istediğimizi bu konuda TOBB başkanıyla da görüştüğümüzü belirterek Afrika pazarının önemini anlattık. DEIK üyesi Pınar ECZACIBASI Afrika anılarını anlatarak Fahri konsolosluklarının öneminden bahsettiler. Üniversite Afrika Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç.Dr. Mustafa YAYLA  Afrika çalışmalarımızı çok beğendiklerini ve ATİAB ‘la bir-likte Projeler ve Programlar yapmak için bize katıldılar.

cumhur8

ATIAB Genel Başkanı Adil Kılıç, TBMM Ziyaretinde Çevre ve Şehircilik Bakanı
İdris GÜLLÜCE ile Görüşmede

TASU (Türkiye - Afrika Öğrenciler Birliği) Başkanı Kamerunlu Hamza Adil ve öğrenciler ATİAB’la birlikte program yaptık. AYPA  (Afrikalı Genç Girişimciler) Derneği ile 25 Mayıs 2013 de Türkiye’de ilk defa (Afrika Birliği Kuruluş)  yıldönümünü Afrikalı gençlerle birinci “AFRICA DAY” (Afrika Günü) olarak organize ederek kutlamalar yaptık.

cumhur9

ATİAB  kurulusundan itibaren istikrarlı ve heyecanla çalışmalarını sürdürüyor;  Her  gün  Afrika’dan  gelen  heyetlerle  toplantılar  ve anlaşmalyapmakta. 09.06.2013 günü  Kamerun’dan gelen işadamlarından Dieudonne Tchuid-ja’ya temsilcilik görevi verdi. Fildişinden ATİAB Dernek üyelerini heyet olarak İstanbul’da agirlayip, cesitli is konularında görüşmelerini sağladı. Demokratik KONGO’dan gelen Heyetten Dr.Serge MBATA ya Temsilci-lik görevi verdik. FAS’dan gelen heyetten  Karim MENAA ile El Kadiri LAAZIZ  e  Fas  da Derneğimizi  kurma  yetkisi  verdi  Sierra  Leone, Kamerun, BurkinaFaso, Gana’dan gelen temsilcilerimizle Kırklareli Üniversitesi Afrika Araştırma Merkezinden Doç. Dr.  Mustafa Yayla,  M. Emin Kaya,  ATİAB Genel başkanı ve üyeleri ile Valilik binasında görüşme yaptık. Sayın Başbakanımızdan (25 Mayıs Afrika Birliği) etkinliğimiz için Haliç Kongre Merkezini iki günlüğüne istedik. UCLG (United Cities and Local Governments) MEWA (Middle East and West Asia Section) Genel Sekreteri Mehmet DUMAN beyi ATIAB üyelerimizle ziyaret ederek Afrika çalışmalarımız hakkında bilgi verdik.

Amadou

Dünya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Duman, ATIAB Genel baskani Adil Kılıç ve BurkinaFaso Büyükelçisi Amadou Dicko'yu davet ettiler.

amadau2

 

ATIAB Genel Başkanı BurkinaFaso Büyükelçisi Amadou Dicko milli kiyafetiyle "Istanbul BurkinaFaso'lular" gününde Adil Kılıç yalniz bırakmadı.

 

ATİAB  olarak Basın ve Medya’da birçok TV, gazete ve dergideçalışmalarımızı anlattık bunlardan bazıları;
BLOOMBERG Ekonomi Tv kanalında ATİAB Genel başkanı Adil Kılıç Afrika pazarını ve ATİAB in çalışmalarını anlattı. BEA Tv Ekonomi Trendi programında Afrika’ya yatırım ve fırsatlar, konusunda işadamlarımıza yol gösterici programda ATİAB Genel başkanı konuşuyor diye verildi.
Haber erk Tv de ATİAB Genel başkanı işadamlarına öneriler ve dernek çalışmalarını anlattı. Türkiye de Dünya gazetesi, Haber erk Dergisine ve Afrika Tv ve gazetelerine Röportajlar vererek Ülkemizi tanıtan konuşmalar yaptı. ATİAB Genel başkanı  Adil  Kılıç  her  fırsatta  işadamlarımızı  yaptıgı konuşmalarla Afrika hakkında bilgilendirdi.

cumhur11

Yeni kurulan BurkinaFaso Ankara Büyükelçiliğini ziyaret eden ATIAB Genel Başkanı Adil Kılıç ve heyeti

BurkinaFaso Büyükelçiliği 17 Nisan 2014 Tarihimde Ankarada açıldı. ATİAB Genel Başkanı Adil KILIÇ ve beraberinde ki heyet 24 Nisan 2014 tarihinde BurkinaFaso Büyük elçisini Makamında ziyaret ederek Hayırlı olması temennilerini belirtiler. Aynı gün BurkinaFasoya gidecek olan kafilenin vizelerini aldılar.  Yapılan Ziyaretten memnun olan Kılıç Hizmetlerin bundan sonra daha iyi olacağını ifade etti ve Büyükelçiye yeni eviniz Türkiyeye Hoş geldiniz dileklerini belirtti.

cumhur12

BurkinaFaso Büyükelçisi Amadou Dicko'yu makamında ziyaret eden ATIAB Genel Başkanı ve yetkilileri hayırlı olsun ziyaretinde

 

 

Read 9814 times