Saturday, 24 May 2014 23:40

ATİAB Afrika Çalışmaları

BurkinaFaso ATIAB kuruluşu

bayrak

ATIAB Türk İş Adamlarına Batı Afrika'da Kurtuluş Kapısı

toplanti

 

ATIAB  Adil Kılıç'ın Başkanlığında BurkinaFaso-Ouagadougou'da Kuruluş toplantısını yaptı

hava

 

ATIAB Genel baskani Yeni acilan Ouagadougou THY bürosunda Istanbul Milletvekili Ahmet Çakar ve işadamı Caner beyle ziyaret.

hosgeldin

 

ATIAB  Genel Başkanı Adil Kılıç 28 Ocak 2012 tarihinde yeni göreve başlayan Türkiye Büyükelçisine "Hoşgeldin" resepsiyonu verdi.

baskan

 

 

afrika4 

 Fildişi Ekonomi Bakanlığı’na ATİAB Ziyareti

Ticaret Bakanı Moussa Dosso’yu ziyarette Abidjan Türk İşadamları Derneğinin kurulmasına destek vereceğini belirttiler. Abidjan Belediye Başkanını ziyaretimizde; Şehir içi ulaşım projeleri, altyapı ve Belediye hizmetleriyle ilgili işbirliği yapabileceklerini anlattılar.

afrika5

ATİAB Genel Başkanı Adil KILIÇ Abidjan Limanında
Görevlierle Araştırmalar Yaptı.

Abidjan Limanlar Genel müdürü ile yaptığımız görüşmede liman ye-nileme projelerinden ve Antrepolar yapılacağını bu isleri Türk işadamlarına vermek istediklerini söylediler.

afrika6

Abidjan Askeri Hastaneler genarali Dr. KOUAME Akissi ile görüşme.

Askeri Hastaneler Generali Medecin Colonel Major KOUAME Akissi ile görüşmemizde Hastanelerinin Medikal değişim projesi ile dört hastane yapmak istediklerini Türkiye’nin bu konuda çok tecrübesi olduğunu bu konuda işadamlarımıza kolaylıklar sağlayacaklarını söylediler. Cote D’ivoire Devlet Planlama Dairesin’de yaptığımız toplantıda önemli projelerin dosyalarını verdiler; Türk işadamlarına her kolaylığı sağlayacaklarını işadamları derneğinin bir şubesini de Abidjan’da kurmamı ısrarla belirttiler.

afrika7

03 Nisan 2012 günü hazırladığımız dernek statüsünü Cote D’ivoire resmi makamlarına vererek ATIAB’ın Abidjan şubesini faaliyet geçirdik. Abidjan’ın Plato semtinde; Cocody Citee des Arts-lot 323 villa A12-02BP1349  adresinde ofis tabelamızı törenle açarak Türk-Fildişi Bayraklarımızı astık.

afrika8

ATİAB  Gen. Başkanı Adil KILIÇ Fildişi-Abidjan Kurucu Üyeleriyle
Türk Büyükelçiliği Ziyareti

04 Nisan 2012’de Abidjan’daki Türk Büyükelçimiz Yalçın Kaya Erensoy’u Fildişi dernek Üyelerimizle ziyaret ederek Fildişi Türkiye İşadamları Derneğimizi kurduğumuzu arz ettik, bilgilendirdik

Read 5041 times