Saturday, 24 May 2014 22:09

1. Africallia Fuarı

fuar1

Burkina Faso Ticaret odası başkanı
Alizeta OUEDRAOGO ile basın toplantısı

fuar2

fuar3

 

Ticaret Odası Başkanı Madam Alizeta Ouédraogo’da yaptığı konuşmada; "Türkiye’nin gelişmiş ülke olduğunu, işbirliğinden ve ATIAB’in yaptığı çalışmalardan  duydukları  memnuniyeti  belirterek  Burkina  faso’nun ithalatının daha çok inşaat malzemesi-makinesi, gıda, ilaç, araç alanlarında olduğunu; ihracatlarının ise altın, pamuk, susam, sebze, deri, canlı hayvan, el sanatları ürünleri olduğunu söylediler. Ayrıca yabancı yatırımcılara şirket kurma kolaylığı ve vergi muafiyeti olduğundan bahsettiler, Konut-tarım-maden-telekomünikasyon-enerji yatırımlarına destek verdiklerini anlattılar.

fuar5

Burkina Faso Ekonomi ve Ticaret Bakanı Arthur KAFANDO

23 Şubat 2012 günü Burkina faso Ekonomi ve Ticaret Bakanı Mr. Pa-tiende Arthur Kafando’nun daveti üzerine Bakanlık’ta brifing verdik. Türkiye ile Burkina faso’nun işbirliğinin yararlarını anlattık. Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı yetkililerini Africallia fuarı kapanış yemeğimize davet ettik.

fuar6

AFRİCALLLİA   Fuarı  Adil Kılıç ın Konuşması

25 Şubat 2012 tarihinde 1. Africallia’nın kapanış resepsiyonunu verdik, Ouagadougou Libya Otel salonlarında Afrikalı ve Türk İşadamlarını yemekte bir araya getirip, Türkiye’yi anlatan slayt gösterileriyle ülkemizi Afrikalı işadamlarına, sanayisiyle, turizmiyle, imalat ve işgücüyle tanıtarak yakınlaşmalar sağladık.

fuar7

ATİAB- 1. Africallia Kapanış Resepsiyonu verdi

Bu çalışmamızın neticesi Türk işadamlarımızdan Onsan Grup, Başak traktör temsilcisi olarak, Burkina Şirketi TRIAGO sarl ile anlaşmalar yaptılar ve anlaşmalarını Türk Büyükelçiliğine tasdik ettirdiler.

fuar8

ATIAB (Afrika Türkiye İşadamları Birliği) Burkina faso Derneği’nin çalışmalarını    Afrika  medyası  ve  Türk  yazılı  ve  görsel  basınında yansımalar buldu.,

fuar9

07 Mart 2012 tarihinde Afrika Türk İşadamları Derneği olarak yaptığımız faaliyet ve Africallia çalışmalarımızı Türkiye Büyükelçimize bir rapor ha-line getirerek sunduk. Büyükelçiliğimizin önüne Türk bayrağını birlikte çektik ve bu günü, derneğimizin en onurlu günü olarak tespit ettik.

 

fuar

 

ATİAB Burkina Faso da1. Africallia fuarında
Türk bayrağını ilk defa dalgalandırdı.

Read 3729 times